Akcia Tip

Glutamin pure micronized 500g BODY NUTRITION+darček Vitamin C 1000mg/30tabl

 

Výhody:

+DARČEK Vitamín C 1000mg/30tabliet

  • Zvyšuje syntézu bielkovín a glykogénu
  • Chráni svaly pred katabolizmom
  • Podporuje funkciu imunitného systému
  • Zvyšuje hladinu rastového hormónu
  • Má detoxikačné vlastnosti
  • Zabraňuje stratám svalovej hmoty
  • Reguluje rovnováhu a metabolizmus bielkovín
  • Regeneruje svalovú hmotu.

 

(DORUČENIE) Môžete mať už zajtra doma.

Pri objednávke do 12.30h

  • €26,80 €6,90 –26 %
  • Skladom
€19,90
Kategória: Aminokyseliny
 

Glutamine pure od BODY NUTRITION o forme výživového doplnku sa odporúča užívať aj kvôli preventívnym a regeneratívnym účinkom, no medzi jeho funkcie patrí aj detoxikácia organizmu, a navyše chráni organizmus pred preťažením z tréningu. Glutamín zlepšuje tiež dusíkovú bilanciu, a často sa užíva aj preto, že zabraňuje stratám svalovej hmoty, reguluje tvorbu glykogénu v pečeni, reguluje rovnováhu a metabolizmus bielkovín a mnoho ďalších. Je dôležitým substrátom pre biele krvinky a jeho zníženie po náročnom a dlhšie trvajúcom zaťažení môže viesť k jeho deficitu, čo má za následok zhoršenie funkčnej zdatnosti bielych krviniek.

Pozrite si aj ďalšie výrobky s Glutaminom.

  

Glutamín je tiež dôležitým prostriedkom pre nárast, ochranu a regeneráciu svalovej hmoty. Je to preto, že glutamín podporuje tvorbu rastového hormónu a vytvára antikatabolický stav. Tréningom je jeho hladina odbúravaná, a je nápomocný hlavne vtedy, ak športovec trénuje skutočne intenzívne. Dôležitý je pre ľudí, ktorým cvičenie a výživa vytvárajú veľký stres pre telo. Tento výživový doplnok užíva mnoho športovcov a ľudí aj počas redukčnej diéty pri obmedzení sacharidov a ľudí, ktorí sa snažia spáliť tuky bez rozpadu svalovej hmoty. Jeho úloha spočíva v normalizovaní rastového hormónu, podpore spracovania glukózy po tréningu, podporení hydratácie svalov a potláčaní kyseliny mliečnej v svaloch, čím zmierňuje svalovicu.

Dávkovanie: užíva sa v cykloch, 2 týždne 2x denne po 5 g, 1 týždne pauza. Väčšinou sa užíva 30 až 60 minút pred záťažou, prípadne počas záťaže alebo okamžite po záťaži.

Zloženie: L-glutamín. Obmedzenie: Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy, pre osoby

s neznášanlivosťou na použitú surovinu. Prípravok nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.

Skladovať v suchu pri teplote do 25°C, mimo dosahu detí a slnečných lúčov. Po odobratí potrebného množstva obal dobre uzavrite.