Soy Protein Isolate 750g- Peak Performance

2041/VAN
Neohodnotené

Výhody:

 • Až 86 %-ný* rýchlo stráviteľný proteín
 • Vysoký obsah EAA
 • Vysoká biologická hodnota
 • 100 % vegánsky
 • Vynikajúca rozpustnosť
 • Bez aspartámu
 • Bez laktózy a lepku
 • GMO free
 • Nízky obsah cukru

 

(DORUČENIE) Môžete mať už zajtra doma.

Pri objednávke do 12.30h

 • €14,90 €3 –20 %
€11,90
Kategória: Proteiny

Zvoľte variant

 • príchuť: Vanilka
  • Kód: 2041/VAN |
  • Skladom
  €14,90  (–20 %)
  €11,90
     
 • príchuť: Natural
  • Kód: 2041/NAT |
  • Skladom
  €14,90  (–20 %)
  €11,90
     
 

Popis produktu

Sójový proteínový izolát je 100 % rastlinný proteín, ktorý sa získava zo sóje. Na rozdiel od iných nosičov rastlinných bielkovín možno očakávať, že sójový proteínový izolát bude mať vysokú biologickú hodnotu 85 %, a to aj bez zložitých kombinácií potravín, čo je dokonca lepšie ako pri mnohých zdrojoch živočíšnych bielkovín. Výrobok neobsahuje živočíšne zložky a je preto ideálny pre vegetariánsky životný štýl vrátane vegánstva ako najsilnejšej formy. Vysoký obsah bielkovín s iba malým množstvom sacharidov a mastných kyselín na 100 g prášku robí z izolátu sójových bielkovín perfektne vhodný proteín pre všetky športové ciele. Je všeobecne známe, že príjem sójových bielkovín môže pomôcť budovať svalovú hmotu počas fázy rysovania.

Sójový proteínový izolát poskytuje efektívny prísun aminokyselín, ktoré sú dôležité pre budovanie a udržiavanie svalov. Pomerne rýchla absorpcia do krvi zaisťuje rýchly a silný nárast hladín aminokyselín v krvi, a tým aj syntézu bielkovín. Vďaka tejto vlastnosti je sójový proteínový izolát dokonalým proteínom na použitie ráno a pri tréningu, pretože práve tu profitujete z rýchleho prísunu aminokyselín. Ďalšou výhodou izolátu je vysoká biologická hodnota ako jasné kritérium kvality pre proteínový nosič. Znamená to rovnako vysoký výťažok pri tvorbe vlastných bielkovín v tele z bielkovín z potravy, čo je spôsobené vysokým množstvom a špecifickou konšteláciou esenciálnych aminokyselín, ktoré obsahuje.

Pri hľadaní alternatív bielkovín na rastlinnej báze sa vegetariáni alebo vegáni nevyhnutne stretávajú so sójovými bôbmi. Obsah bielkovín sa zdá byť veľmi vysoký v porovnaní s inými zdrojmi rastlinných bielkovín, ako sú zemiaky alebo hrášok. Okrem toho sója má relatívne nízky obsah uhľohydrátov, ale relatívne vysoké množstvo tukov, ako aj nepodstatné množstvo takzvaných anti-živín, ktoré narúšajú absorpciu ďalších živín. V priebehu spracovania je zo štúdií známe, že sójový proteín ako koncentrát, ale najmä ako izolát, stráca nielen veľkú časť ďalších makroživín, ktoré obsahuje, ale aj antinutričné látky, a preto ho možno bez obmedzenia odporúčať ako rastlinnú alternatívu na prísun bielkovín.

Dávkovanie

Zmiešajte 30 g (1 dávku - 2 odmerky) s 300 ml vody alebo nízkotučného mlieka a užívajte 1x denne. Odporúča sa príprava v šejkri alebo mixéri. Pre optimálne výsledky je obzvlášť účinné užívať ráno po prebudení, pred a po tréningu.

V deň tréningu: 2x denne a to ráno a po tréningu. V prípade nedostatku bielkovín (1,5 g-2 g/1 kg hmotnosti) tretia dávka medzi jedlami.

V deň voľna: 2x denne a to ráno a kedykoľvek počas dňa medzi jedlami.

Zloženie

Chocolate: Sójový proteínový izolát 93 %, odtučnený kakaový prášok 5 %, aróma, zahusťovadlo (xantánová guma), soľ, sladidlo (sukralóza, acesulfam-K).

Natural: 100 % izolát prírodného sójového proteínu.

Peanut Chocolate Chip: Sójový proteínový izolát 94 %, odtučnený kakaový prášok 4 %, aróma, zahusťovadlo (xantánová guma), soľ, sladidlo (sukralóza, acesulfam-K).

Vanilla: Sójový proteínový izolát 98 %, aróma, zahusťovadlo (xantánová guma), soľ, sladidlo (sukralóza, acesulfam-K).

nformácie pre alergikov

Alergény sú vyznačené tučným písmom. Môže obsahovať stopy mlieka, lepku a vajec.

Upozornenie

Výživové doplnky sa nesmú používať ako náhrada rozmanitej stravy. Vyvážená a rozmanitá strava a zdravý životný štýl sú základné požiadavky na funkčnosť tohto produktu. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Uchovávajte mimo dosahu detí. Uchovávajte na suchom a tmavom mieste pri teplote do 25 °C. Po otvorení spotrebujte do 3 mesiacov.

Výrobca

Peak Performance Products S.A., 1. Route de Grevenmacher, 6912 Roodt-sur-Syre, Luxembursko.

 

Veľkosť jednej dávky: (príchuť Vanilla)30 g (2 odmerky)

Počet dávok v balení: (750 g)25Hodnoty:v 100 gv 100 gEnergetická hodnota1 543 kJ/360 kcal463 kJ/108 kcalTuky2 g0,6 gz toho nasýtené mastné kyseliny1 g0,3 gSacharidy1,5 g0,5 gz toho cukry0,5 g0,2 gBielkoviny84 g25 gSoľ4,16 g1,25 g